Sağlık Kontrolü: Kafada Basınç Hissinin Nedenleri Ve Çözüm Yolları


 

 Sağlık Kontrolü: Kafada Basınç Hissinin Nedenleri ve Çözüm Yolları

 

 Gün içinde birçok şeyle uğraşmak gerekir ve bu da aynı anda birçok iş yapmayı gerektirir. Stres ve gerginlik gibi durumlar baş ağrısına neden olarak kafada uyuşukluk ya da basınç hissini beraberinde getirebilir. Ağrıyla beraber ortaya çıkan bu basınç hissi bazen kişinin kendini kötü hissetmesine neden olur.

 

 Migren gibi baş ağrısıyla basınç hissini ayırt etmek ve buna göre bir çözüm aramak gerekir. Bu gibi ağrı durumlarında eğer basınç ve ağrı uzun sürerse mutlaka doktora başvurmak gerekir. Kişi kendi başına çözüm ararsa yanlış çözümler yapabilir. Kafadaki basınç hissinin genelde yaşanan gerginliklerin sonucu olarak ortaya çıktığı düşünülür.

 

 Gün içinde yoğun şekilde stres yaşamak kafada basınç hissi yaratır. Eğer bu durum çok sık oluyor ya da rahatsızlık veriyorsa altında yatan sağlık sorununun araştırılması önerilir. Bunun için mutlaka doktora gidilmesi ve gerekli tetkiklerin yaptırılması gerekir. Kafada basınç hissinin tümör, beyin enfeksiyonu, beyin kanaması ya da damar anevrizması nedeniyle de olması mümkündür. Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*