Ara tatil bayramla birleşti kültür turizmi canlandı


Okulların ara tatili ile bayramda bir araya gelince aileler bu fırsatı tatile çevirmek istediler ve seyahat acentelerinin yolunu tuttular.

Yurt içinde tatil yapmak isteyenler kültür turunu ve kişi ise vizesiz noktalarda yurtdışı tatili tercih etti.

Ara tatil bayramla birleşti kültür turizmi canlandı

Turizmci Ali Onaran konuyla ilgili, “Özellikle yurt içinde çok ciddi bir şekilde Kapadokya’dan tutun da Karadeniz’e kadar hakikaten birkaç kat artan bir talepte karşılaştık. Doğu Anadolu bölgesi gibi yerlerde yine yoğun talep olan yurtiçindeki bölgelerimiz. Özellikle vizesiz bölgeler yakın bölgelere çok ciddi talep oluyor. Örneğin Balkanlar, hemen hemen tüm kontenjanlarımız doldu. Bir kültür turundan gidersek 3000 TL’ye 2500, 4.000 TL’ye kişi başı çok güzel 4-5 günlük bir bayram tatili yapabilirsiniz.

Ara tatil bayramla birleşti kültür turizmi canlandı

Kültür turlarında ise Güney Doğu Anadolu deprem sonrası yer alamadı ama turizmciler yaraların sarılması için bölge adına çalışmalar başlattı. Şu an oralara çoğumuz yok maalesef diyorum, en yakın süre içinde oralar da toparlanacak. Hatta bizlerin ön çalışmaları var oralara destek olmak için orada olmamız gerekli olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*