Borsa İstanbul’da son durum! Güne yükselişle başladı


Tüm yıl yatırımcısına kazandıran ancak İsrail’in Gazze’ye saldırıları nedeni ile ivme kaybeden Borsa İstanbul, son dönemde dalgalanmaları sürse de yükselişe geçti.

Borsa İstanbul'da son durum! Güne yükselişle başladı

AA

Dün, satış ağırlıklı bir seyir izleyen Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,74 azalışla 7.987,03 puandan tamamladı.

Borsa İstanbul’un açılışında BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 4,90 puan artışla ve yüzde 0,06 değer kazanarak 7.991,94 puana çıktı.

Bankacılık endeksi yüzde 0,17, holding endeksi yüzde 0,13 artış kaydetti.

Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 0,71 ile elektrik, en çok kaybettiren yüzde 0,25 ile menkul kıymet yatırım ortaklığı oldu.

Yurt içinde TCMB faiz kararı bekleniyor

ABD ve Japonya’da Şükran Günü dolayısıyla piyasaların tatil olması dünya genelinde varlık fiyatlarında oynaklığın sınırlı kalmasına neden olurken, bugün gözler yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) açıklayacağı para politikası kararlarına çevrildi.

Piyasalarda oynaklığın artmasının bekleniyor

Analistler, bugünkü politika metninden alınacak sinyallerin önemine dikkati çekerek, buradaki yönlendirmelere göre piyasalarda oynaklığın artmasının beklendiğini ifade etti.

Beklenti faizin yüzde 250 baz puan artması yönünde

AA Finans’ın beklenti anketine katılan ekonomistler TCMB’nin politika faizini 250 baz puan artırarak yüzde 37,50 seviyesine çıkaracağını öngörüyor.

Destek ve direnç konumu

Bugün analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 8.060 ve 8.200 puanın direnç, 7.910 ve 7.850 seviyelerinin destek konumunda olduğunu kaydetti.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*