![es-kibele-yarmanin-venus-saat-yonunde-doner-isimli-kisisel-sergisi-vision-art-platformda-1708003712794.jpg](https://facehaber.org/wp-content/uploads/2024/02/es-kibele-yarmanin-venus-saat-yonunde-doner-isimli-kisisel-sergisi-vision-art-platformda-1708003712794.jpg)
… ve şimdi;
Vision Art Platform’da, Venüs Saat Yönünde Döner sergisiyle Kibele’nin anlatı performanslarına ve bu performanslarla kurulan yeni dinamik anlatılara tanıklık ediyoruz. Görünmez bir iple sık olmayan bir biçimde örülmüş, 1:1 ölçekte içinde gezebileceğimiz, dahil olabileceğimiz, bizim de ilmek, düğüm atabildiğimiz mekânsal hikâyelerle karşılaşıyoruz. Kibele’nin masası, hacimlerle alımlanıyor; ışıklı odalarda kurulu, renkli duvarlarda asılı, yerden yükseliyor, tavandan sarkıyor, dar bir aralıktan baktırıyor, bir tülde uçuşuyor. Bir ağ oluşturuyor.
*Bilge Bal, “Venüs Saat Yönünde Döner” sergi metninden alıntı.
Leave a Reply