Orduyu topa tuttu! Babası konuşurken o paylaştı, Yair Netanyahu’ya zehir zemberek yanıt geldi


Yair Netanyahu son açıklamaları nedeniyle İsrail’de eleştiri oklarını üzerine topladı. Babası Gazze’nin işgaline yönelik planlarını uygulamaya devam ederken Yair Netanyahu hem IDF’i (İsrail Savunma Kuvvetleri) hem mahkemeleri hem de basını topa tuttu.

Cumartesi günü Binyamin Netanyahu basın toplantısında konuştuğu sırada Yair Netanyahu Telegram hesabından paylaşımlarda bulundu. Mahkemenin İsrail ordusunun Gazze sınırındaki konumuna ilişkin verdiği kararı eleştiren Netanyahu, Hamas’ın saldırısına bu kararın olanak sağladığını savundu.

AA-20231013-32389488-32389484-ISRAIL_GAZZE_SINIRINA_TANK_VE_ZIRHLI_ARAC_SEVKIYATINI_ARTIRDI

Oğul Netanyahu paylaşımlarında ayrıca, İsrail topraklarına ‘Aksa Tufanı’ operasyonu başlatan Hamas’ın özellikle 7 Ekim’deki saldırılarından IDF’i sorumlu tuttu.

Tartışmaları beraberinde getiren o paylaşımlardan birinde Yair Netanyahu, sınırda Hamas’ın hareketliliğine ilişkin uyarı geldiği ancak bu uyarıların bastırıldığı yönündeki iddiaları gündeme getirdi.

thumbs_b_c_3b965e117f9f0e06cce7218dfc9118c5

“DEVRİNİZ SONA ERDİ”

Netanyahu’nun paylaşımları ses getirirken İsrail ordusunun ihtiyat kuvvetleri örgütü Silah Arkadaşlığı’na ait internet sitesinden çok sert bir açıklama paylaşıldı. Açıklamada “Gerçekleri görmelisin: Kibir sende, şeffaf olmama ve suçluluk ise babanda. İkinizin felaket devri sona erdi” dendi. Açıklama şöyle devam etti:

Erkeğiyle, kadınıyla, vatanımızı korumak için hayatlarını tehlikeye atanların yanındayız, sen ise vatanımızdan kaçtın. Babanın hüsranlarını, arzularını milletimiz anlıyor. Yine de 8 askerimizi kaybetmenin acısını yaşadığımız bir akşam sessiz kalsaydın keşke.”

Günün önemli manşetleri

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*